You are currently viewing Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Rachanie 2023

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Rachanie 2023

W niedzielę 8 stycznia 2023 roku w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Rachaniach odbył się coroczny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

We wspólnym kolędowaniu  udział wzięły zespoły z terenu naszej gminy: zespół śpiewaczy „Nadzieja” z Rachań, zespół „Jawor” z Michalowa, zespół „Kalina” z Wożuczyna Cukrowni, chór „Legenda” z Wożuczyna oraz dziecięce zespoły wokalne działające przy GOK Rachanie „Gwiazdeczki” i „Urwisy”,  „Szczygiełki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Michalowa, młodzieżowy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rachaniach oraz dziecięcy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Błażeja Nowosada z Wożuczyna. Gościnnie wystąpił zespół „Marase” z Bełżca.  W czasie przeglądu usłyszeliśmy wiele kolęd polskich i nie tylko. To kolędy w okresie Bożego Narodzenia tworzą tą świąteczna oprawę na którą czekamy cały rok, wzruszają i sprzyjają zadumie. Wspólne kolędowanie wprowadziło ciepłą i rodzinną atmosferę.

Po występach wszystkie zespoły zostały zaproszone na ciepły poczęstunek, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rachaniach. Za co serdecznie dziękujemy.

 

 

Dodaj komentarz