You are currently viewing VI Gminne Święto Truskawki

VI Gminne Święto Truskawki

19 czerwca 2022 r. w Rachaniach po długiej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 odbyło się
VI Gminne Święto Truskawki.

Święto Truskawki oprócz promocji truskawek jest okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego szkół i zespołów lokalnych. Uaktywnia Koła Gospodyń Wiejskich w przygotowaniu coraz ciekawszych i smaczniejszych potraw z truskawkami. Jednym słowem łączy pokolenia.

Swoja obecnością tego dnia zaszczycili nas Pani Teresa Semczyszyn – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Pan Robert Bondyra Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Pani Krzysztofa Nagowska, która reprezentowała Posła na Sejm RP Pana Tomasza Zielińskiego, Pan Ryszard Stanibuła – były Poseł na Sejm RP, władze gminne i sołeckie.

Na festynie degustowano smakołyki i desery przygotowane z truskawek przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Można było posłuchać występów artystycznych przygotowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Michalowa, Szkołę Podstawową w Rachaniach, Szkołę Podstawową z Wożuczyna oraz zespół wokalny działający przy GOK w Rachaniach. Wystąpiły również zespoły śpiewacze z terenu naszej gminy: Zespół Nadzieja z Rachań, Zespól Kalina z Wożuczyna Cukrowni oraz Zespół Legenda z Wożuczyna.
Oprócz występów artystycznych mogliśmy również obejrzeć pokaz Zumby przygotowany przez Panią Edytę Kuźniarską, wystawę twórczości ludowej, a także zakupić naturalne syropy i soki na stoisku „Ziołowe Skarby” RDH.
Nie zabrakło grilla dla uczestników imprezy oraz dmuchanych i słodkich atrakcji dla najmłodszych. Odbyły się również gry i zabawy dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami przeznaczonymi dla wszystkich zawodników.
Finałem imprezy była zabawa plenerowa z zespołem Pryzmat, któremu serdecznie dziękujemy za współpracę, nagłośnienie oraz uświetnienie imprezy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę lokalnym Kołom Gospodyń Wiejskich, Szkołom Podstawowym z terenu naszej gminy oraz całej społeczności, która zaangażowała się w przygotowanie imprezy.

 

 

 

Dodaj komentarz