You are currently viewing VII Gminne Święto Truskawki

VII Gminne Święto Truskawki

18 czerwca w Rachaniach odbyło się VII Gminne Święto Truskawki

Po raz kolejny mieliśmy okazję do podsumowania działalności KGW oraz możliwość posmakowania rożnych pyszności z truskawki. Po prostu truskawkowy zawrót głowy. Uczniowie szkół mieli również okazje do prezentacji swoich umiejętności wokalnych i tanecznych, a zespoły prowadzone przez GOK do zaprezentowania swoich utworów.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Zieliński, Zdzisław Szwed – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Ewa Szałachwiej – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Andrzej Podgórski – Burmistrz Tyszowiec, Piotr Pasieczny – Wójt Gminy Tarnawatka oraz delegacja z Ukrainy oraz grupy wokalne z Tyszowiec i Tomaszowa Lubelskiego.

Podczas festynu odbył się również konkurs kulinarny dla KGW a mianowicie ” Truskawka Wytrawnie- nowa odsłona smaku. Patronem oraz fundatorem nagród był Pan Poseł Tomasz Zieliński. Na podium stanęły koła z Werechań ,które otrzymały czek na kwotę 500 zł, Rachań w kwocie 300 zł oraz Wożuczyna w kwocie 200 zł. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania. Dziękujemy bardzo za tak miłą atrakcje podczas naszego święta.

Podczas festynu towarzyszyły nam media tj. Radio Zamość, które na bieżąco rozmawiało z gośćmi oraz uczestnikami. Była to kolejna audycja z cyku Wakacje w Gminie Rachanie. Do odsłuchania na antenie.

Gościnnie wystąpił również chór  z Tyszowiec, chór Tomaszowiacy oraz Biesiadna Kapela Tyszowiacy. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna z zespołem PRYZMAT.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia, dziękujemy za udział tak znakomitych gości oraz za wsparcie akcji pomocy Laurze. Wszystkie Koła przekazały środki na ten cel w łącznej kwocie ponad 8.5 tys zł.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

 

Dodaj komentarz