You are currently viewing XIV Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej Wożuczyn 2022

XIV Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej Wożuczyn 2022

W niedzielę 25 września 2022 r. w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wożuczynie odbył się XIV Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Rachanie. Organizatorami imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Nawiedzenia NMP oraz Szkoła Podstawowa im. Błażeja Nowosada w Wożuczynie.

Uroczystość rozpoczął Proboszcz Parafii Wożuczyn ks. Bogdan Jaworowski wraz z Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rachaniach Panią Jolantą Mrozowską witając wszystkich zebranych oraz przedstawiając program przeglądu. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Sekretarz Gminy Rachanie – Pani Agata Niedziółka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wożuczynie – Pani Elżbieta Olszewska.

W przeglądzie udział wzięło 10 zespołów. Jak corocznie Kościół rozbrzmiewał dźwiękiem przepięknych pieśni. Artyści zaprezentowali po 2 utwory gwarantując słuchaczom mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę ręcznie wykonaną przez Roztoczańską Spółdzielnię Socjalną WartO z Krasnobrodu.

Dziękujemy zespołom za tak wyśmienite występy, za wprowadzenie nastroju religijno-patriotycznego.

Wszystkim uczestnikom oraz gościom za obecność.

Mamy nadzieję, że koncert ujął państwa serca.

Zapraszamy na kolejny XV Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej

w przyszłym roku we wrześniu również w Wożuczynie.