You are currently viewing Relacja z wycieczki NAŁĘCZÓW – KAZIMIERZ DOLNY

Relacja z wycieczki NAŁĘCZÓW – KAZIMIERZ DOLNY

15 września 2022 r. odbyła się wycieczka

do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego.

W trasę wyruszyliśmy o godzinie 7.00. Pierwszym punktem wycieczki była Pijalnia Wód Mineralnych połączona z Palmiarnią w Nałęczowie. Każdy z uczestników mógł napić się wody ze znajdujących się tam źródeł, które ze względu na swoiste właściwości i unikatowy skład, pod względem chemicznym jak i mikrobiologicznym mogą być wykorzystywane do celów leczniczych.  Wody z nałęczowskich źródeł wspomagają pracę serca, łagodzą dolegliwości kostne i mięśniowe, wspomagają leczenie nerwic i depresji, korzystnie wpływają na całe ciało. Spośród trzech dostępnych źródeł „Miłość”, „Celiński” oraz „Barbara” największym zainteresowaniem naszych wycieczkowiczów cieszyła się woda z ujęcia „Miłość”. Zwiedzanie Nałęczowa zakończyliśmy spacerem po Parku Zdrojowy, niedaleko Starych Łazienek.

Drugim punktem wycieczki był Kazimierz Dolny położony nad Wisłą. Zwiedzanie tego uroczego miasteczka rozpoczęliśmy wspólnym spacerem po Rynku, gdzie znajdują się zabytkowa studnia, Kościół reformatów oraz piękne kamienice Przybyłów. Zwiedziliśmy Klasztor Franciszków. Przeszliśmy się tam, by spojrzeć na miasteczko z wysokości. Z murów klasztornych rozciąga się bowiem piękny widok na rynek i dawną dzielnicę żydowską. Następnie wyruszyliśmy na wzgórze Trzech Krzyży. Pobyt w Kazimierzu zakończyliśmy urzekającym rejsem po Wiśle.

W drodze powrotnej odbył się piknik dla wszystkich uczestników wycieczki. Ten wspólny dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Wyjazd był wspaniały i udany.

 Dziękujemy wszystkim uczestników i zapraszamy ponownie!

 

 

Dodaj komentarz