You are currently viewing Gminne Święto Rodziny

Gminne Święto Rodziny

W sobotę 3 czerwca 2023 roku na placu przy byłej szkole w Werechaniach odbyło się Gminne Święto Rodziny, które było także podsumowaniem projektu KGW WERECHANKI Fundacji Orlen „Moje miejsce za ziemi” pod hasłem RÓŻANY ZAKĄTEK .

Podczas bloku artystycznego zaprezentowały się grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: zespół wokalny Gwiazdeczki, zespół tańca nowoczesnego oraz zespół MAŁE URWISY, który zademonstrował m.in. krakowiaka i trojaka. Wystąpiły również zespoły śpiewacze z terenu naszej gminy: zespół śpiewaczy Nadzieja z Rachań, zespół śpiewaczy Kalina z Wożuczyna Cukrowni oraz chór Legenda z Wożuczyna.

W trakcie imprezy nastąpiło uroczyste otwarcie „RÓZANEGO ZAKĄTKA”. Wstęgę przecięli  Sekretarz Gminy Pani Agata Niedziółka, która reprezentowała wójta Gminy Rachanie Pana Romana Miedziaka oraz przewodnicząca KGW Werechanki Pani Alina Hołojuch wraz z członkami KGW.

Całą uroczystość uświetnił rodzinny grill. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci były konkursy oraz zawody z nagrodami prowadzone przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Rachaniach. Panie animatorki prowadziły zabawy i zajęcia z dziećmi, robiły tatuaże i kolorowe warkocze. Były również dmuchane atrakcje oraz stoiska z zabawkami.

Panie KGW WRECHANKI stanęły na wysokości zadania i przygotowały pyszny poczęstunek. Dziękujemy im za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

 

Dodaj komentarz