You are currently viewing KONCERT PIEŚNI PASYJNYCH W GRODYSŁAWICACH

KONCERT PIEŚNI PASYJNYCH W GRODYSŁAWICACH

Dnia 26 marca 2023 roku w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Grodysławicach odbył się Koncert Pieśni Pasyjnych zorganizowany przez miejscowego proboszcza ks. Krzysztofa Antczaka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach. To było niezwykle poruszające, muzyczne wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się w Grodysławicach. Pieśni pasyjne to specyficzny gatunek muzyki, nieodłącznie związany z Wielkim Postem. Ich treścią jest męka i śmierć Chrystusa.

Wielki Post to czas głębokiej refleksji nad sensem istnienia i dotknięcie tajemnicy życia. Oto czas odzyskiwania nadziei, że nasze życie ma sens. Pomimo dramaturgii zdarzeń sprzed dwóch tysięcy lat Wielki Post to okres głębokiej radości.

I tę właśnie radość, ale też zadumę zapewnili – zgromadzonym w kościele słuchaczom – miłośnicy śpiewu, a wśród nich: chór parafialny z Tyszowiec „Gloria Dei”, zespół śpiewaczy „Sąsiadeczki” z Czartowczyka, chór „Jawor” z Michalowa, chór „Legenda” z Wożuczyna oraz zespoły śpiewacze „Nadzieja” z Rachań i „Kalina” z Wożuczyna Cukrowni. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Grodysławic jak również gminy, świadczyły o tym przepełnione ławki kościelne.

Po swoich występach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Sekretarza Gminy Rachanie Pani Agaty Niedziółko.

W imieniu wykonawców jak i organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za obecność na koncercie.

 

Dodaj komentarz