You are currently viewing XII Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w Pawłówce

XII Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w Pawłówce

5 czerwca 2022 roku odbył się XII Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w Pawłówce. Swoja obecnością zaszczycili nas Pan Sławomir Zawiślak – Poseł na Sejm RP, Pani Małgorzata Mamrocha, która reprezentowała Posła na Sejm RP Pana Tomasza Zielińskiego, Pani Teresa Semczyszyn – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, władze gminne i sołeckie.
Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na przegląd kierownikowi ARiMR w Tomaszowie Lubelskim Pani Katarzynie Żurawskiej, kierownikowi KRUS w Tomaszowie Lubelskim Pani Monice Pikuła, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu Pani Joannie Kowalczuk, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Łaszczowie Panu Leszkowi Trześniowskiemu, dyrektorowi Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach Panu Grzegorzowi Piliszczukowi, Panu Ryszardowi Kasperskiemu reprezentującemu Nadleśnictwo Tomaszowski, dyrektorowi BS w Rachaniach Pani Marzenie Łoza, Prezesowi GS w Rachaniach Pani Krystynie Miedziak, Dyrektorowi SP w Rachaniach Pani Katarzynie Bondyra, Dyrektorowi ZS-P w Michalowie Panu Stanisławowi Ważnemu, Państwu Lidii i Henrykowi Malcom oraz Panu Ryszardowi Stanibule.
Na przeglądzie degustowano smakołyki i potrawy regionalne przygotowane przez lokalne i zaproszone Koła Gospodyń Wiejskich. Można było posłuchać występów artystycznych zespołów z terenu gminy i Powiatu Tomaszowskiego oraz obejrzeć wystawy rękodzielnicze twórców ludowych. Nie zabrakło również dmuchanych i słodkich atrakcji dla najmłodszych. Na zakończenie przeglądu wystąpiła gościnnie kapela „Tyszowiacy”, której serdecznie dziękujemy za uświetnienie imprezy.
Serdecznie dziękujemy za współpracę lokalnym Kołom Gospodyń Wiejskich, a w szczególności KGW z Pawłówki, strażakom i całej społeczności, która z aangażowała się w przygotowanie imprezy.

Dodaj komentarz