You are currently viewing Ferie w GOK

Ferie w GOK

Ferie Zimowe bez komputera zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach rozpoczęły się 14 lutego zajęciami z Panią Jadzią Wronką. Cieszyły się zainteresowaniem wśród młodszych i starszych uczestników. Serdecznie dziękujemy przesympatycznej Pani Jadzi za poświęcenie swojego cennego czasu i zdradzenie tajników robienia przepięknych ozdób na różnorakie okazje.

Drugi dzień młodym uczestnikom naszych zajęć upłyną na oglądaniu bajki „KRÓLOWA ŚNIEGU”. Pod okiem Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rachaniach Pani Elżbiety Szewczuk skupiali się na najważniejszych elementach bajki. Zwieńczeniem zajęć był konkurs, w którym dzieci i młodzież wykonali pracę plastyczną wybranej przez siebie postać z bajki. Prace wykonywane różnymi technikami.  Komisja wytypowała laureatów i prace z wyróżnieniem.16.02.2022 r. odbył się Pierwszy wyjazd na basen do Tomaszowa Lubelskiego. Wszyscy uczestnicy uznali ten wyjazd za bardzo udany. 17 lutego pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rachaniach zorganizowali dla dzieci gry i zabawy integracyjne. Wspólnie spędzony czas zakończyliśmy oglądaniem bajki. Kolejnego dnia odbył się drugi wyjazd na basen do Tomaszowa Lubelskiego. Tego dnia również nie dało się ukryć, że wszystkie dzieci uwielbiają zabawę w wodzie. 21 lutego odbyły się zajęcia z Panią Helena Warmińską, która uczyła dzieci i młodzież jak robić piękne kwiaty z bibuły. Pani Helena już od wielu lat zajmuje się rękodziełem: prace z bibuły, hafty, wyszywanie poduszek, szydełkowanie, robienie przepięknych palem i pisanek oraz wiele innych przepięknych rzeczy. Największą atrakcją ferii był wyjazd do Chełmskiego Parku Wodnego, który odbył się 23 lutego. Zabawa była przednia, pełna radości i uśmiechów naszych podopiecznych (na pewno tam wrócimy). Ostatniego dnia ferii 25 lutego odbyły się warsztaty perkusyjne, które poprowadził Pan Maciej Stanibuła wraz z animatorką Panią Klaudią Szopą. W zajęciach uczestniczyło 40 dzieci, które zapoznały się z instrumentem i wzięły udział w zabawach.

Serdecznie dziękujemy Paniom Jadwidze i Helenie za poświęcony czas uczestnikom Ferii Bez Komputera. Dziękujemy również członkom z KGW w Rachaniach, a w szczególności Paniom Annie Wiater, Stanisławie Pasiecznej, Marii Jankowskiej oraz Panu Władysławowi Pasiecznemu za przepyszne pączki i gofry. Dzięki Państwu dzieci i młodzież mogły miło i aktywnie spędzić czas bez komputera. Liczymy na dalsza owocną współpracę.

Pracownicy GOK

Dodaj komentarz